Od niemal trzech wieków rodzina Bocelli tworzy klasyczne włoskie wina w skromnej posiadłości w Lajatico, Toskania.

W winnicy rosną stare krzewy winorośli (powyżej 70 lat) i uprawia się w niej typowe toskańskie szczepy, takie jak Sangiovese, Canaiolo, Colorino, Malvasia i Trebbiano,
ale także Cabernet Sauvignon, od kiedy
po dokładnej analizie terroir ustalono, że idealnie nadaje się ono również do uprawy tego szczepu.

Krzewy Cabernet Sauvignon zostały posadzone ponad 10 lat temu i obecnie rodzą niezwykłe owoce, dające wina wyróżniające się elegancją i charakterem chłodnego klimatu. Najlepsze etykiety tej posiadłości zawierają Sangiovese i Cabernet.

Marka „BOCELLI FAMILY WINES” powstała, jako reakcja na potrzeby rynku, w 2011 roku. Pozwoliła na zwiększenie produkcji i dała radość cieszenia się wybitnymi winami z tej kolekcji ludziom na całym świecie.

Unikalna, nietradycyjna etykieta tworzy wyjątkową tożsamość i markę tej kolekcji win Rodziny Bocelli, która była pierwotnie użyta w oryginalnych oznaczeniach wina produkowanego w latach 50-tych przez Alcide Bocelli, dziadka Andrei i Alberto.

Wina Rodziny Bocelli pięknie oddają tradycję włoskiego winiarstwa dzięki klasykom takim jak Chianti, Pinot Grigio czy Prosecco we współczesnym, wyjątkowym wydaniu.

Bocelli 1831 to dowód najwyższego uznania dla historii i dziedzictwa włoskiego rodziny Bocelli oraz wizja, której początek sięga 1831 roku kiedy to pierwsze pokolenie zaczęło wytwarzać klasyczne włoskie wina w ich posiadłości w Toskanii.

Włoskiego wina nikomu nie trzeba przedstawiać, jednakże marka Bocelli 1831 to uosobienie najlepszych cech i skojarzeń – włoskiego stylu, smaku, szyku, muzyki, wina i piękna.

Andrea Bocelli jest dumny z wielopokoleniowego dziedzictwa, które z bratem Alberto kontynuują, ale też szczyci się marką, nazwiskiem i winami, które znane są w świecie od blisko 200 lat.