Student Artworks Foundation jako organizacja NON PROFIT o statusie OPP, wspieram już od 2013 roku zrzeszonych z fundacją wschodzących artystów będących studentami i absolwentami uczelni wyższych w kraju oraz zagranicą. Fundacja pomaga swoim podopiecznym w procesie zdobywania doświadczenia, promocji twórczości, a przede wszystkim w dotarciu do jak najliczniejszej grupy odbiorców i sympatyków ich talentu.

Nasze dotychczasowe wydarzenia artystyczne to przede wszystkim cykl zamkniętych AUKCJI MŁODEJ SZTUKI. Przeważnie jedna AUKCJA zawierała kolekcje ponad trzydziestu obrazów autorstwa kliku młodych i wschodzących artystów z kraju i zagranicy. Zaproszenie goście biorą udział w licytacji za potwierdzeniem przybycia. Przeciętna frekwencja to ok 150 osób. Wieczór aukcyjny poza samą licytacją obrazów zawiera inne atrakcje jak min. pokaz mody, występ muzyczny i wykwintny poczęstunek dla gości. Realizacji wieczoru za każdym razem towarzyszy wyjątkowa dbałość o szczegóły, elegancję i usatysfakcjonowanie gości, którzy przywykli do pewnego poziomu organizowanych przez nas wydarzeń.

Drodzy Państwo, tym razem, zapowiadane wydarzenie dedykowane jest tylko jednej artystce, która jest zrzeszona z Fundacją Student Artworks od wielu lat. Jej prace ze względu na wyjątkowy talent artystki, energetyczny przekaz  i charyzmę są doceniane oraz nabywane min. w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Autorką pomysłu na wieczór połączenia sztuki wizualnej i kulinarnej  jest specjalistka w branży kulinarnej, a tym samym utalentowana kobieta z wielką pasją, przyjaciel Student Artworks Foundation oraz miłośniczka sztuki, czyli Agnieszka Hajbura Michałowska we własnej osobie.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór dedykowany SZTUCE autorstwa Grażyny Anety Ochowiak

pt.:„Kuszenie nieujawnioną tajemnicą. 

Fuzja sztuki wizualnej oraz kulinarnej.”

Jest to nietuzinkowy i  pierwszy w swej formie wieczór inspirowany twórczością artystki.

W wyjątkowym miejscu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie.

Drogą inspiracji forma sztuki wizualnej G.A. Ochowiak zostanie zinterpretowana przez twórców sztuki kulinarnej – Agnieszkę Hajburę-Michałowską /Apetyt na Wrocław/ oraz Adama Skwarło /szef restauracji ENJOY/

 Jaki zatem jest smak sztuki?…

Data: 8 marca 2019 roku /sobota/

Start: godzina 18.00
Miejsce:  Hotel Platinum Palace*****

Adres: ul.Powstańców Śląskich 204 we Wrocławiu


Podczas wieczoru odbędzie się:

Część I

„Kuszenie nieujawnioną tajemnicę.

Fuzja Sztuki WIZUALNEJ…”

– WELCOME DRINK oraz poczęstunek wyjątkowym winem dla uczestników licytacji obrazów, które ufundował profesjonalny sklep winiarski Con Amore NOMA czyli przedstawiciele Pasji, Jakości i Doświadczenia,

AUKCJA 17 obrazów autorstwa bohaterki oraz inspiracji wieczoru czyli Grażyny Anety Ochowiak,

– licytacja wina “Bocelli 1831 Terre di Sandro” oraz “Bocelli 1831 Alcide” z winiarni rodziny Bocelli ufundowanego przez wyłącznego dystrybutora czyli firmę GOOD KARMA

– autorskie projekcje Grażyny Anety Ochowiak,

– pokaz mody wieczorowej,

– muzyka live: Występ młodej wschodzącej harfistki Zosi Budzanowskiej otwierający wieczór/

Wyjątkowy występ trio dedykowany tematyce wieczoru w składzie Ola Turoń (wokal), Hubert Radoszko (gitara), Żenia Betliński (kontrabas)

– występ live sztuki kulinarnej szefa restauracji ENJOY w Platinum Palace***** czyli Adama Skwarło

Część II

„Kuszenie nieujawnioną tajemnicą.

Fuzja Sztuki KULINARNEJ…”

– poczęstunek dla gości inspirowany 17 pracami autorstwa Grażyny Anety Ochowiak wg pomysłu Adama Skwarło (szefa restauracji ENJOY w Platinum Palace) oraz Agnieszki Hajbury-Michałowskiej (autorka pomysłu wieczoru Fuzji sztuki wizualnej i kulinarnej. Dziennikarz kulinarny i menedżer branży gastronomicznej na Dolnym Śląsku). Dzięki temu wyjątkowemu duetowi poznamy nietuzinkowe smaki. Jaki zatem jest smak sztuki?…

– poczęstunek oryginalnym włoskim winem ufundowanym przez firmę GOOD KARMA. Wino pochodzi z winiarni słynnej włoskiej rodziny Bocelli. Znany na całym świecie tenor Andrea Bocelli jest dumny z wielopokoleniowego dziedzictwa, które wraz z bratem Alberto kontynuują, ale też szczycą się marką, nazwiskiem i winami, które znane są od blisko 200 lat.

*Wystawa przedaukcyjna do obejrzenia od 22 lutego br. w Hotelu Platinum Palace*****.

** Prosimy Szanownych Gości o potwierdzenie przybycia do 8 marca br. do godz.14.00 drogą mailową na adres rezerwacja@ studentartworks.org lub pod numerem telefonu 724300054.

Zapraszani Goście na wydarzenie to min.: kolekcjonerzy sztuki, inwestorzy, sympatycy i entuzjaści Młodej Sztuki, businessmani, dyrektorzy i kierownicy banków, salonów samochodowych, placówek, lokali, firm, przedsiębiorcy, przyjaciele Fundacji Student Artworks oraz sympatycy organizowanych przez fundację wydarzeń artystycznych.

W wydarzeniu udział wezmą:

Grażyna Aneta Ochowiak – autorka wystawianych prac. Artystka, malarka, terapeutka, pedagog. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie studiuje w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie oraz Psychoterapię na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu o specjalności Psychodietetyka.

Autorka prac nawiązuje w swoich projektach  do inspiracji płynących  z otoczenia, natchnienie czerpie z kontaktu z ziemią i mądrości natury. Dostrzega  to co najważniejsze, ponadczasowe i uniwersalne. Malując sięga do głębi,  po to co najbardziej żywe, z jednej strony porządek wszechświata, idealna harmonia, a z drugiej totalny chaos. Zauważa trudne, często niechciane emocje, problemy osobiste i globalne, których „staramy się” nie dostrzegać, bo za trudno je „nieść”, stąd duża emocjonalność prac i pojawiająca się u wrażliwego odbiorcy fala poruszenia. Stosuje metody malowania intuicyjnego VEDIC ART.

Agnieszka Hajbura – Michałowska – Autorka pomysłu fuzji sztuki wizualnej i kulinarnej. Dziennikarz kulinarny i menedżer branży gastronomicznej na Dolnym Śląsku. Jest inicjatorem wielu wydarzeń kulinarno – kulturalnych w Polsce. Ceniony szkoleniowiec, promotorka lokalnej branży gastronomicznej, szefów kuchni i kucharzy. Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej. Koordynator Międzynarodowych Targów Turystycznych – Festiwal Kulinarny. Członek Kapituły Smaki Dolnego Śląska. Jest jednym ze stałych uczestników wydarzenia Europa Na Widelcu i pomysłodawcą projektu Gran prix Somelierów Dolngo Śląska.

Adam Skwarło – szef restauracji ENJOY w Platinum Palace *****,który szkolił się u znamienitych szefów kuchni m.in.: Dominika Brodziaka (zwycięzcy I Kulinarnego Pucharu Polski czy Roberta Echausta (zwycięscy KPP z 2011). Autorskie menu Adama –  tzw. Fine Dine –  przyciąga wielu zwolenników dobrej kuchni, a rozsądne ceny powodują, że nie są to jednorazowe wizyty… Restauracja Platinum jako jedyna we Wrocławiu otrzymała rekomendację prestiżowej organizacji kulinarnej Chaine des Rotisseurs. Chaine des Rotisseurs zrzesza członków z ok. 70 krajów – profesjonalistów (szefów kuchni, właścicieli i zarządców restauracji i hoteli) oraz miłośników kuchni. Członkami organizacji w Polsce są m.in. Kurt Scheller czy Generał Sławomir Petelicki. Jednym z jej głównych celów jest wspieranie wykwintnej kuchni i promowanie “towarzyskiej strony przyjemności stołu”. W eleganckich salach restauracyjnych panuje atmosfera sprzyjająca zarówno romantycznym spotkaniom DLA DWOJGA, jak również organizacji rodzinnych uroczystości czy biznesowych spotkań z możliwością zarezerwowania przestrzeni na wyłączność. Chcąc dostarczyć Gościom najlepszych wrażeń kulinarnych ENJOY dużą wagę przywiązuje do jakości i niepowtarzalności. Kucharze na miejscu tłoczą soki, pieką chleby, grissini, bułeczki i ciasta, wędzą ryby i mięsa dymem owocowym, wybierają produkty lokalnych, ekologicznych dostawców.

Monika Rostecka – prowadząca wieczór. Aktorka Wrocławskiego Teatru Pantominy i. Henryka Tomaszewskiego, artystka, projektantka. Wieloletni Przyjaciel Fundacji Student Artworks i gospodarz licznych wydarzeń artystycznych organizowanych przez fundację. Kobieta o wyjątkowej wrażliwości i mądrości.